28.04.2026 - Grupa Elfy i "Drzewa i ich mieszkańcy"

W dniu wczorajszym udaliśmy się do Eko-Inicjatywy, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach pod hasłem „Drzewa i ich mieszkańcy".

Podczas spotkania poznaliśmy różne gatunki drzew oraz ich znaczenie dla środowiska. Dowiedzieliśmy się, jak rozpoznawać drzewa po liściach, korze i owocach.

Najciekawszą częścią zajęć było odkrywanie, jakie zwierzęta żyją w drzewach i wokół nich. Obserwowaliśmy owady, ptaki.

Pan Adam opowiedział nam, jak drzewa stanowią dom i schronienie dla wielu organizmów.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzięki niej lepiej rozumiemy, jak ważna jest ochrona przyrody i dbanie o drzewa w naszym otoczeniu.

Kategoria: